NXP Semiconductors PSMN1R9-25YLC,115
Power Field-Effect Transistor, 100A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for NXP Semiconductors PSMN1R9-25YLC,115.
HQonline
Datasheet15 pages15 years ago
Nexperia
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2014-06-30
LTD Date2014-12-31
Related Parts
NXP SemiconductorsPSMN1R7-25YLC,115
Single N-Channel 25 V 1.3 mOhm 17 nC HEXFET® Power Mosfet - DirectFET®