NXP Semiconductors PSMN1R7-25YLC,115
Power Field-Effect Transistor, 100A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for NXP Semiconductors PSMN1R7-25YLC,115.
IHS
Datasheet15 pages15 years ago
Nexperia
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-04-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2014-06-30
LTD Date2014-12-31
Related Parts
NXP SemiconductorsPSMN1R9-25YLC,115
Single N-Channel 25 V 1.4 mOhm 39 nC HEXFET® Power Mosfet - PQFN 5 x 6 mm
MOSFET N-CH 30V 100A TDSON8 / Trans MOSFET N-CH 30V 100A Automotive 8-Pin TDSON EP T/R
25V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a PQFN 5 x 6 B package, PG-TDSON-8, RoHS
onsemiFDMS8820
MOSFET N-CH 30V 28A POWER56 / Trans MOSFET N-CH Si 30V 28A 8-Pin PQFN EP T/R
N-channel 25 V, 2.1 mΩ logic level MOSFET in LFPAK33 using NextPowerS3 Technology
Descriptions
Descriptions of NXP Semiconductors PSMN1R7-25YLC,115 provided by its distributors.
N-channel 25 V 1.9 mΩ logic level MOSFET in LFPAK using NextPower technology
Trans MOSFET N-CH 25V 100A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T/R
Compliant Surface Mount 23 ns Lead Free Digi-Reel® 42 ns 1.9 mΩ 2.5 MΩ