Vishay WSL2010R0350FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.035ohm, 0.1323V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2010R0350FEK.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Newark
Related Parts
PanasonicERJ-MP3KF33MU
Res Metal Plate 2010 0.033 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-MP3MF33MU
Res Metal Plate 2010 0.033 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 33mOhm 1% Emboss T/R