United Chemi-Con ELXM451VSN680MQ25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con ELXM451VSN680MQ25S.
United Chemi-Con
Datasheet3 pages4 years ago
IHS
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-4.55%
Stock
953
Authorized Distributors
3
Capacitance
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
7000 hours
3000 hours
Ripple Current
580 mA
500 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
Related Parts
United Chemi-ConELXM401VSN680MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 68muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGR 400V 68muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconUPT2G680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 400V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 68muF 400V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con ELXM451VSN680MQ25S provided by its distributors.
Cap Aluminum Lytic 68uF 450V 20% (25.4 X 25mm) Snap-In 10mm 580mA 7000h 105C
SERIES: LXM; VOLT: 450; CAP: 68; DIA X LENGTH: 25X25; PACKAGING: SNAP-IN
68¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 7000h@ 105¡ãC 580mA@ 120Hz,829.4mA@ 50kHz ,D25.4xL25mm , 25.4mm*25mm*27mm
Radial Can - Snap-In LXM 450V 68muF ±20% 1.000Dia 25.40mm
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP TH