TDK NLV25T-6R8J-EFD
Ind Chip Molded Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 165mA 1008 Blister Plastic T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK NLV25T-6R8J-EFD.
TDK
Datasheet6 pages7 years ago
3 month trend:
+99.45%
Alternate Parts
This Part
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
51,432
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 µH
6.8 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
165 mA
165 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.7 Ω
2.7 Ω
Q Factor
25
Test Frequency
7.96 MHz
7.96 MHz
Related Parts
Inductor General Purpose Unshielded Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor 180mA 1210 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 30 Q-Factor Ferrite 180mA T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 180mA 1.8Ohm DCR 1210 Automotive T/R
Inductor RF Wirewound 6.8uH 5% 7.9MHz 20Q-Factor Ceramic 0.2A 7.7Ohm DCR 1008 T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.18A 1.8Ohm DCR 1210 T/R
RF Choke Bobbin Core 6.8uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 0.47A 0.45Ohm DCR AXL Bag
Descriptions
Descriptions of TDK NLV25T-6R8J-EFD provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
2.5Mm X 2Mm X 1.8Mm, -40 To +105 Degc, 165Ma, 6.8 H, 2.7/Tape And Reel |Tdk NLV25T-6R8J-EFD
Fixed Inductors 6.8uH 2.7ohms 165mA Wound Fer AEC-Q200
7.96MHz 39MHz 165mA 25@7.96MHz 6.8¦ÌH 2.7¦¸ ¡À5% 1008 2.5mm*2mm*1.9mm
FIXED IND 6.8UH 165MA 2.7OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=6.8μH, L x W x T :
NLV-EFD 1008 (2520Metric) 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm 6.8muH
165mA 6.8uH 卤5% 1008 Power Inductors ROHS