TDK B57236S100M51
NTC THERMISTOR FOR INRUSH CURRENT LIMITING NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B57236S100M51.
Future Electronics
Datasheet15 pages17 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
Datasheet21 pages6 years ago
Datasheet20 pages13 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
_legacy Avnet
Arrow Electronics
Mouser
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Related Parts
NTC Thermistors 10 Ohms 3amps 2900k
ICL 10 OHM 20% 3A 9.5MM / Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 3 A 0.374" (9.50mm)
VishaySL1010003
NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
VishaySL1210006
Ntc Cu 0.6 Ld Coded 10R 5% 1E Tape E3 |Vishay NTCLE100E3109JT1
Descriptions
Descriptions of TDK B57236S100M51 provided by its distributors.
B57236 Series 10 Ohm 3.5 A 265 Vrms Current Limiter Thermistor
Thermistor, ICL NTC, 10 Ohm, 11.5 mm, 3.5 A, B57236S0
NTC Thermistors 10 Ohms 3.5amps 2900k
Thermistor NTC 10Ohm 20% 2-Pin Radial Cardboard T/R