TDK B57235S100M51
NTC Thermistors 10 Ohms 3amps 2900k
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B57235S100M51.
Farnell
Datasheet15 pages17 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
Datasheet20 pages6 years ago
Newark
Arrow Electronics
Mouser
DigiKey
Related Parts
Epcos 10Ohms 2100mW Protection NTC Thermistor; 70s; 11.5 (Dia.) x 6 x 16mm
NTC THERMISTOR FOR INRUSH CURRENT LIMITING NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
VishaySL1010003
NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
VishaySL1210006
Descriptions
Descriptions of TDK B57235S100M51 provided by its distributors.
Thermistor, ICL NTC, 10 Ohm, 9.5 mm, 3 A, B57235S0
Thermistor NTC 10 Ohm 20% 2-Pin Radial 2900K T/R