MCC SMCJ1.5KE15CA-TP
1500W 5Ã×A 71.7A 21.2V 14.3V 12.8V 15.8V Bi-Directional SMC(DO-214AB) TVS ROHS
Production
Price and Stock
Inventory History
3 month trend:
-32.84%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
BournsSMCJ15CA
61.5A 1.5kW 24.4V 16.7V Bidirectional 15V DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
LittelfuseSMCJ15CA
SMCJ Series 24.4 V 1.5 kW Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
BournsSMCJ16CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 16V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMCJ13CA
Dio Tvs Vwm 13V 1.5Kw Bidir Smc Rohs Compliant: Yes
onsemiSMCJ14CA
SMCJ Series 14 V 1500 W Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AB
Diodes Inc.1.5KE18CA-T
Diode TVS Single Bi-Dir 15.3V 1.5KW 2-Pin DO-201 T/R
Descriptions
Descriptions of MCC SMCJ1.5KE15CA-TP provided by its distributors.
TVS Diode Single Bi-Dir 12.8V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
ESD Suppressors / TVS Diodes 21.2V 1500W 71.7A
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 12.8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
1500W Transient Voltage Suppressor / 13" REEL