KOA Speer RN73H1JTTD43R2B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 43.2ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RN73H1JTTD43R2B25.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
4,775
Authorized Distributors
0
Resistance
43.2 Ω
43.2 Ω
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRT0603BRD0743R2L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 43.2Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AEB470V
Res Thin Film 0603 47 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3AEB47R5V
Res Thin Film 0603 47.5 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 47ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 39.2ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD0739RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 39Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RN73H1JTTD43R2B25 provided by its distributors.
RES 43.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
MFC 0603 43R2 0.1% PPM25