Vishay CRCW080510R0KNEAIF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 10ohm, 150V, 10% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW080510R0KNEAIF.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
CAD Models
Download Vishay CRCW080510R0KNEAIF symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
10 Ω
10 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2006-08-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
KOA SpeerSG732ATTD100K
Res Thick Film 0805 10 Ohm 10% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupSR0805KR-0710RL
Surge Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0805 10Ohm 10% Paper T/R
PanasonicERJ-6GEYJ100V
Resistor Thick Film 0805 10 Ohm 5% 1/8W 200ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0710RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±200ppm/℃ 10Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805JR-0710RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 10Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0805F10R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 10ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW080510R0KNEAIF provided by its distributors.
RES SMD 10 OHM 10% 1/8W 0805