Vishay BFC237351334
Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (17.5 X 8.5 X 15mm) Radial 15mm Loose in Box
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay BFC237351334.
IHS
Datasheet18 pages2 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Vishay BFC237351334 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
PanasonicECQE4334KF
Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (18.5 X 7 X 14.9mm) Radial 15mm 105°C Bulk
Cornell DubilierDME4P33K-F
Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (18.5 X 7.5 X 14.9mm) Radial 15mm 125C
Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (26 X 6.4 X 18.5mm) Radial 22.5mm 105°C Loose in Box
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (17.5 X 8.5 X 17.5mm) Radial 15mm Loose in Box
Cap Film Suppression X2 0.33uF 305VAC PET 10% (18 X 9 X 17.5mm) Radial 15mm 105C Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay BFC237351334 provided by its distributors.
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD / 0.33 µF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial
DC FILM CAPACITOR Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount, 6933
Radial FILM CAPACITOR MKT373 220V 0.33muF 卤10% 0.689Lx0.335W 17.50mmx8.50mm
Metalized Polyester Film Capacitor 400V 0.33uF 10% 17.5x15x8.5mm 105'C