Vishay 199D107X9020F6V1E3
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay 199D107X9020F6V1E3.
IHS
Datasheet8 pages3 years ago
Farnell
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-37.13%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
651
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
PCB, Through Hole
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Leakage Current
7 µA
7 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %