United Chemi-Con EMZE350ADA221MJA0G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 4141
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EMZE350ADA221MJA0G.
IHS
Datasheet2 pages10 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
United Chemi-ConEMZF350ADA221MJA0G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 4341
United Chemi-ConEMLA350ADA221MJA0G
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20% (10 X 10mm) SMD 850mA 3000h 105C T/R
PanasonicEEEFP1V221AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FP 35V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFP1E221AP
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20%( 8 X 10.2mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCW 35V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUCL1E221MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EMZE350ADA221MJA0G provided by its distributors.
SERIES: MZE; VOLT: 35; CAP: 220; DIA X LENGTH: 10X10; PACKAGING: TAPED
CAP, MZE SERIES, 35V, 220UF, 20% TOL, ROHS
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD