United Chemi-Con EMZF350ADA221MJA0G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 4341
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EMZF350ADA221MJA0G.
IHS
Datasheet0 pages0 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-100%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
United Chemi-ConEMZF250ADA221MHA0G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 3533
United Chemi-ConEMZE350ADA221MJA0G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 4141
PanasonicEEEFP1V221AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FP 35V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFP1E221AP
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20%( 8 X 10.2mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105C Automotive T/R
PanasonicEEEFK1E221GP
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF, 25V, 20%, SMD, FULL REEL
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCW 35V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EMZF350ADA221MJA0G provided by its distributors.
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20%( 10 X 10mm) SMD 850mA 10000h 105C T/R
SERIES: MZF; VOLT: 35; CAP: 220; DIA X LENGTH: 10X10; PACKAGING: TAPED
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD