TDK B57238S100M51
NTC Thermistors 10 Ohms 5amps 3065k
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B57238S100M51.
_legacy Avnet
Datasheet15 pages17 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
Mouser
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Related Parts
NTC THERMISTOR FOR INRUSH CURRENT LIMITING NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
Thermistor NTC 10 Ohm 20% 2-Pin Radial 3060K Cardboard T/R
Epcos 10Ohms 2100mW Protection NTC Thermistor; 70s; 11.5 (Dia.) x 6 x 16mm
VishaySL1010003
NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
VishaySL1210006
Descriptions
Descriptions of TDK B57238S100M51 provided by its distributors.
Thermistor, ICL NTC, 10 Ohm, 16 mm, 5 A, B57238S0
Thermistor 10Ohm 20% 2-Pin T/R