TDK B32674D1684K000
Film Capacitor, Polypropylene, 750V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32674D1684K000.
IHS
Datasheet43 pages3 years ago
TDK
Newark
Ciiva
EPCOS
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Film Capacitor, Polypropylene, 875V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463N368050M2K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
X2 Class AEC-Q200 Metallized Polypropylene Film Capacitor, 680nF, 310VAC, 630VDC, 10%
Yageo GroupR46KR368000M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Cap Film Suppression X2 0.68uF 305VAC PP 10% (18 X 11 X 18.5mm) Radial 15mm 105C Bulk
Descriptions
Descriptions of TDK B32674D1684K000 provided by its distributors.
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.68uF, 750V DC, 11mm(W) x 19mm(H) x 31.5mm(L)
Cap Film 0.68uF 750V PP 10% (31.5 X 11 X 19mm) Radial 27.5mm Bulk
Film Capacitor, B32674 Series, 0.68 F, 10%, Pp (Polypropylene), 900 V Rohs Compliant: Yes |Epcos B32674D1684K000
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 680nF 900V
CAP, 0.68µF, 900V, 10%, PP; Capacitance: 0.68µF; Voltage Rating: 900V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: B32674 Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Rad