TDK B32922C3684K
Film Cap Mkp X2 0.68ΜF 10%.305VAC Ls 15MM
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32922C3684K.
Future Electronics
Datasheet22 pages11 years ago
Datasheet22 pages11 years ago
Datasheet18 pages17 years ago
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Related Parts
Yageo GroupR463N368050M2K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KN368050M2K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KN368000M2K
Cap Film 0.68uF 450V PP 10%( 18 X 9 X 17.5mm) Radial 15mm 125C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions of TDK B32922C3684K provided by its distributors.
Cap Film Suppression X2 0.68uF 630VDC/305VAC PP 10%( 18 X 11 X 18.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 110C Bulk
B32922 Series 305 V 0.68 uF ±10 % LS=15 mm X2 Suppression PP Film Capacitor
CAP FILM 0.68UF 10% 305VAC RAD