Samtec ZF5S-23-02-T-WT-K-TR
Conn FFC Connector SKT 23 POS 0.5mm Solder RA SMD T/R
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZF5S-23-02-T-WT-K-TR.
Sager Electronics
Datasheet5 pages12 years ago
_legacy Avnet
Related Parts
Connector, Ffc/fpc, 6Pos, 1Row, 0.5Mm; Pitch Spacing:0.5Mm; No. Of Contacts:6Con
TE Connectivity4-1734592-0
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 40 Contacts, Receptacle, Surface Mount Straight, Bottom
Rotary Backlock Connector (0.5-mm pitch, Dual Contact) | CONN FPC 12POS 0.50MM R/A
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 45 Contacts, Receptacle, XF2M, Surface Mount, Top, Bottom
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 18 Contacts, Receptacle, XF2M, Surface Mount, Top, Bottom
TE Connectivity1734592-8
TE Connectivity 1734592-8 FFC&FPC Connector Female Unshrouded 0.5mm Pitch
Descriptions
Descriptions of Samtec ZF5S-23-02-T-WT-K-TR provided by its distributors.