Samsung Electro-Mechanics CL21F105ZAFNNNF
Cap Ceramic 1uF 25V Y5V -20% to 80% SMD 0805 85°C Embossed T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CL21F105ZAFNNNF.
IHS
Datasheet36 pages10 years ago
Samsung SCT
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
32,562
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 µF
1 µF
Dielectric
Y5V
Y5V
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
80 %
80 %
Height
1.35 mm
1.35 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC0805C105Z4VACTU
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 16 V, 0805 [2012 Metric], -20%, +80%, Y5V, C Series
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 1uF -20% to 80% Y5V 25V 0805 Paper T/R
50V 1uF Y5V -20%~+80% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; YAGEO; CC0805ZRY5V7BB105; 1 µF; 0805; 16 V; 16 V
KYOCERA AVX0805YG105ZAT4A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 1uF Y5V 0805 .01pF Tol
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CL21F105ZAFNNNF provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 80% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -82/+22% TC, 1uF, Surface Mount, 0805
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805
General, Standard, Normal, 85℃, 0805, RoHS