Panasonic ETQP4M3R3KVC
Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH ±20% 100kHz Ferrite 12.6A Emboss T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ETQP4M3R3KVC.
Future Electronics
Datasheet12 pages8 years ago
Datasheet12 pages9 years ago
Newark
Panasonic SCT
TME
Master Electronics
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Inductor Power Wirewound 3.3uH 20% 1KHz 90Q-Factor Ferrite 5.6A 0.008Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 7.6A 0.0098Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 7.6A 0.012Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 3.3uH 20% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 4.5A 0.013Ohm DCR RDL Bulk
TAIYO YUDENNS10165T3R3NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 6.76A 0.0104Ohm DCR T/R
CoilcraftDR0810-332L
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Unshielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 7.5A 0.0087Ohm DCR T/R