MCC SMCJ1.5KE18CA-TP
SMCJ Series 18.9 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMC
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for MCC SMCJ1.5KE18CA-TP.
Future Electronics
Datasheet5 pages19 years ago
Datasheet5 pages19 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2006-10-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
BournsSMCJ15CA
61.5A 1.5kW 24.4V 16.7V Bidirectional 15V DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
BournsSMCJ16CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 16V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMCJ18CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 18V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Littelfuse1.5KE22CA
1.5KE Series 30.6 V 1.5 kW Through Hole Bi-Directional TVS Diode - DO-201
Diodes Inc.1.5KE20CA-T
1.5KE20 Series 1500 W 19 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-201
onsemiSMCJ20CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W TVS Bidirectional
Descriptions
Descriptions of MCC SMCJ1.5KE18CA-TP provided by its distributors.
1500W 60.3A 5Ã×A 25.5V 17.1V 15.3V 18.9V Bi-Directional SMC(DO-214AB) TVS ROHS
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 15.3V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
1500W Transient Voltage Suppressor / 13" REEL