KYOCERA AVX SA105E224MAA
Capacitor, Ceramic; 220000pF; Axial; 50V; +/-20%; Case SA10; Z5U; 2.54mmDia.; 4.32mmL; 10
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX SA105E224MAA.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download KYOCERA AVX SA105E224MAA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
22,086
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
Z5U
Z5U
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %