KOA Speer WK73S2JTTE5R1J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5.1ohm, 2.2583V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer WK73S2JTTE5R1J.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download KOA Speer WK73S2JTTE5R1J symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ-1TYJ5R1U
Res Thick Film 2512 5.1 Ohm 5% 1W -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity35204R7JT
Res Thick Film 2512 4.7 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ4R7U
Res Thick Film 2512 4.7 Ohm 5% 1W -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERX1SJ4R7
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
1W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 5.1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of KOA Speer WK73S2JTTE5R1J provided by its distributors.
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR WK73S 0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm 1W 5.1Ohm ±100ppm/C
RES 5.1 OHM 5% 1W 1218
5.1¦¸ ¡À5% 1W ¡À100ppm/¡æ 1218 3.1mm*4.6mm*700¦Ìm
5.1 OHM 5% 3/4W