Yageo Group C410C103K1R5TA7200
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.01uF X7R 10%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C410C103K1R5TA7200.
IHS
Datasheet15 pages2 years ago
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
-40.45%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Case/Package
Dipped
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %