EPCOS B32621A6223J000
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for EPCOS B32621A6223J000.
Burklin Elektronik
Datasheet30 pages5 years ago
Newark
Ciiva
Inventory History
3 month trend:
-41.68%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
16,028
Authorized Distributors
4
Capacitance
22 nF
22 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pin
PC Pins
Height - Seated (Max)
12.0904 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicECW-H8223JV
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount, 7130
Yageo GroupR76PI22204030J
Yageo GroupR75PF22204030J
Yageo GroupPHE426MA5220JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200ppm/Cel TC, 0.022uF, 5118
PanasonicECW-F6223JL
Capacitor;ECWF,Met Polypropylene Film Cap,Radial,630VDC,0.022uF,5%,Blk ST
PanasonicECW-H8223HA
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 3% +Tol, 3% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of EPCOS B32621A6223J000 provided by its distributors.
22nF -55鈩儈+105鈩 卤5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Cap Film 0.022uF 630VDC/400VAC PP 5% 13 X 6 X 12mm RDL 10mm Bulk
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.022uF, 630V DC, 6mm(W) x 12mm(H) x 13mm(L)
Capacitor Polypropylene Pp Film 0.022Uf, 630V, 5%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp Stacked; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.022Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):400V; Voltage(Dc):630V Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32621A6223J000