Eaton SDQ25-150-R
Inductor Power Shielded Wirewound 14.79uH/59.17uH 20% 100KHz Ferrite 1.24A/0.619A 163.2mOhm/652.6mOhm DCR 2020 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton SDQ25-150-R.
IHS
Datasheet5 pages10 years ago
Datasheet4 pages19 years ago
Datasheet4 pages20 years ago
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
+86.98%
CAD Models
Download Eaton SDQ25-150-R symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 1A 0.264Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 268mOhm DCR 1515 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 350mOhm DCR 2020 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 256mOhm DCR 2020 Blister T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH ±20% 100kHz 10 Q-Factor Ferrite 0.75A T/R
Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 1.5A T/R
Descriptions
Descriptions of Eaton SDQ25-150-R provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 14.79Uh, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Smd
Shielded 2 Coil Inductor Array 59.17 H Inductan |Eaton Bussmann SDQ25-150-R
Inductor, Coupled, 15 uH, 163.2 Milliohm, 1.24 A, 5.2mm x 5.2mm x 2.5mm