Bourns SRN2010TA-6R8M
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH ±20% 1MHz 14 Q-Factor Ferrite 0.55A T/R
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns SRN2010TA-6R8M.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+36.21%
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812