Yageo Group YC248-JR-0751RL
Res Thick Film Array 51 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 16-Pin 1606(8 X 0602) Convex SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-JR-0751RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Newark
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-0.91%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Thick Film NET 51 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506 Convex SMD Paper T/R
PanasonicEXB-2HV510JV
Resistor Thick Film Array 51 Ohm 5% 1/4W 200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC158TJR-0756RL
Network Chip Resistor Thick Film 56Ohm 5% BUS Molded 10-Pin 1206 Convex Paper T/R
Yageo GroupYC158TJR-0747RL
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 47ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES NTWK ARRAY 47 OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
RES NTWK ARRAY 56 OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-JR-0751RL provided by its distributors.
YC248 Series 8 Elements 51 Ohm ±5% 1606 Chip Resistor Array
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 51ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
Res, 8Resistor, 51R, 5%, 50V, 1606; Resistance:51Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:1606 [4016 Metric]; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50V; Power Rating Per Resistor:- Rohs Compliant: Yes |Yageo YC248-JR-0751RL