Yageo Group YC248-FR-0768RL
Array Chip Resistor Thick Film 68Ohm 1% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-0768RL.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2008-11-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-2HV680JV
Res Thick Film Array 1506 68 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C ISOL 16-Pin Convex SMD Punched Carrier T/R
RES NTWK ARRAY 68 OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
Yageo GroupYC164-FR-0768RL
4 ±1% 68Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Yageo GroupYC122-FR-0768RL
Array Chip Resistor Thick Film 68Ohm 1% ISOL Molded 4-Pin 0404 Convex Paper T/R
Yageo GroupYC124-FR-0768RL
Array Chip Resistor Thick Film 68Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
PanasonicEXB-E10C680J
Res Thick Film NET 68 Ohm 5% ±200ppm/°C BUS Molded 10-Pin 1608 Concave SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-0768RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 68ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
Resistor Networks & Arrays 68 Ohm ±1% 62.5mW SMD-16
YC248 ARRAY/NETWORK RESISTOR 1606Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±1% ±200ppm/C 68Ohm 0.157Lx0.063W 4.00mmx1.60mm