Yageo Group YC122-FR-0768RL
Array Chip Resistor Thick Film 68Ohm 1% ISOL Molded 4-Pin 0404 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC122-FR-0768RL.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-24V680JX
Res Thick Film Array 68 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
CTS Components742C043680JP
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.126W, 68ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0606
PanasonicEXB-V4V680JV
Res Thick Film Array 68 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-34V680JV
Res Thick Film Array 68 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-FR-0768RL
4 ±1% 68Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Res Thick Film Array 68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC122-FR-0768RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 68ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0404
2 ±1% 68Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x2 Resistor Networks, Arrays ROHS
YC122 ARRAY/NETWORK RESISTOR 0404 (1010Metric) Convex Resistor Network/Array ±1% ±200ppm/C 68Ohm 0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm