Yageo Group YC164-FR-0710RL
Res Thick Film Array 10 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-FR-0710RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+9.62%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Thick Film Array 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-38V100JV
Res Thick Film Array 1206 10 Ohm 5% ±200ppm/¦C ISOL 8-Pin Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-V8V100JV
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupTC164-FR-0710RL
Array Chip Resistor Thick Film 10Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-FR-0710RL provided by its distributors.
4 ±1% 10Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 10ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
YC164 Series 1206 4 Elements 62.5 mW 10 kOhm ±1 % SMT Chip Resistor Network
1206 (3216Metric) Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC164 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 62.5mW 10Ohm ±200ppm/C
RESISTORS ARRAY 1% 10R RESISTORS ARRAY 1% 10R; THICK FILM ARRAY; RESISTANCE:10R; CASE STYLE:1206; ELEMENTS, NO. OF:4; SERIES:ARV; POWER RATING:0.0625W; TOLERANCE, +:1%; TOLERANCE, -:1%; TEMP, OP. MAX:155(DEGREE C); ;ROHS COMPLIANT: YES
RESISTOR, ARRAY, 1% 10R; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:62.5mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; No. of Elements:4; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:0.6mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:1.6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:1206; Resistor Element Material:Thick Film Array; Series:ARV; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V DC:50V