Yageo Group YC162-JR-07100RL
Array Chip Resistor Thick Film 100Ohm 5% ISOL Molded 4-Pin 0606 Convex Paper T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC162-JR-07100RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Newark
Future Electronics
Introduction Date2008-11-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-34V101JV
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V4V101JV
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD T/R
0606Concave ARRAY/NETWORK RESISTOR CAT16 0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm 100Ohm ±200ppm/C ±5%
PanasonicEXB-24V101JX
Res Thick Film Array 0404 100 Ohm 5% Ý200ppm/ÝC ISOL 4-Pin Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC122-JR-07100RL
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
CTS Components741X043101JP
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.126W, 100ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0404
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC162-JR-07100RL provided by its distributors.
0606Convex ARRAY/NETWORK RESISTOR YC162 0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm 100Ohm ±200ppm/C ±5%
2 ±5% 100Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x2 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 100ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0606
Res, 2Resistor, 100R, 5%, 50V, 0606; Resistance:100Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:2Resistors; Resistor Case/Package:0606 [1616 Metric]; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50V; Resistor Type:Array Rohs Compliant: Yes |Yageo YC162-JR-07100RL