Yageo Group YC124-FR-0775RL
Res Thick Film Array 75 Ohm 1% ±200ppm/°C ISOL Ceramic 8-Pin 0804 Convex SMD Pap
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-0775RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+35.09%
Introduction Date2005-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-28V750JX
Res Thick Film Array 75 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V820JX
Res Thick Film Array 82 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC124-JR-0768RL
Array Chip Resistor Thick Film 68Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Res Array 68 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD T/R
Res Thick Film Array 68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-0775RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 75ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
4 ±1% 75Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
0804Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC124 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm 75Ohm ±200ppm/C ±1%
Network Resistors RA_0402X4 75Ω ±1% ±200ppm/℃
75¦¸ ¡À1% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 0804 2mm*1mm*550¦Ìm