Yageo Group YC104-JR-07100RL
Array Chip Resistor Thick Film 100Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0502 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC104-JR-07100RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
HQonline
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-N8V101JX
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-18V101JX
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0502(4 X 0201) Flat SMD T/R
PanasonicEXB-N8V111JX
Thick Film Chip 4R Array, 1206, 5% 110ohm, Concave, 7 inch reel, Pb free
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Yageo GroupYC164-JR-07100RL
Res Thick Film Array 100Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex 1206 SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC104-JR-07100RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.031W, 100ohm, 12.5V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0206
0502 (1406Metric) Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC104 0.055Lx0.024W 1.40mmx0.60mm 100Ohm ±200ppm/C ±5%
100¦¸ ¡À5% ¡À200ppm/¡æ 31mW 0502 1.4mm*600¦Ìm*450¦Ìm