Yageo Group RT0603BRD07732RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 732Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0603BRD07732RL.
IHS
3 month trend:
+0.00%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
88,832
Authorized Distributors
6
Resistance
732 Ω
732 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERA3AEB7320V
Res Thin Film 0603 732 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA3AEB681V
Res Thin Film 0603 680 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-3AEB751V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 750Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRE07750RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 750ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRE07680RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±0.1% 680Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0603BRD07732RL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 732ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film Resistors - SMD 1/10W 732 ohm .1% 25ppm