Yageo Group MF0207FTE52-931R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 931ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MF0207FTE52-931R.
IHS
Datasheet12 pages4 years ago
Burklin Elektronik
3 month trend:
-0.07%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 931Ohm 0.6W
TE ConnectivityLR1F910R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 910ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 909Ohm 0.6W
Yageo GroupMF0207FRE52-1K
RES 1K OHM 1% 0.6W AXIAL / 1 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
TE Connectivity / AMP1622180-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 1000ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 0204
Stackpole ElectronicsRNF14FTD845R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 845ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MF0207FTE52-931R provided by its distributors.
RES 931 OHM 1% 0.6W AXIAL
931¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.3mm
  • MF 0207 F T E 52- 931R