Yageo Group CA0508JRNPO9BN100
Cap Ceramic Array 10pF 50V C0G 5% 0508 Pad SMD 4 Capacitor 125C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group CA0508JRNPO9BN100.
IHS
Datasheet18 pages2 years ago
Farnell
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-14.42%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC1206C100J5GACTU
SMD Comm C0G 1206 (3216Metric) Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 10pF
Yageo GroupC0805C100J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 10pF C0G 0805 5%
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0603 / 10 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KYOCERA AVX04025A100JAT2A
50V 10pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX06035A100JAT2A
0603 10pF 50V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions of Yageo Group CA0508JRNPO9BN100 provided by its distributors.
Capacitor Array, 4 Element, 10Pf, 50V Rohs Compliant: Yes |Yageo CA0508JRNPO9BN100
Array/Network Capacitor, 50V, C0G, 0.00001uF, Surface Mount, CHIP-8
CA Series 0508 10 pF 50 V ±5 % Tol. NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor Array
CA 0508 (1220Metric) Isolated Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 10pF