Vishay VJ2220Y105KBBAT4X
Cap Ceramic 1uF 100V X7R 10% Pad SMD 2220 OMD-CAP with Polymer Termination 125C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay VJ2220Y105KBBAT4X.
IHS
Datasheet15 pages4 years ago
element14 APAC
Factory Futures
Inventory History
3 month trend:
-0.27%
CAD Models
Download Vishay VJ2220Y105KBBAT4X symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
9,468
Authorized Distributors
5
Capacitance
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2220
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
2.18 mm
2.18 mm