Vishay IHLP6767GZER100M11
Inductor High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 19A 9.33mOhm DCR 6767 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay IHLP6767GZER100M11.
IHS
Datasheet8 pages3 years ago
Datasheet5 pages13 years ago
Farnell
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+29.17%
CAD Models
Download Vishay IHLP6767GZER100M11 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
3DDownload
Ultra Librarian
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Ind Power Shielded Wirewound 10uH ±20% 100kHz 20 Q-Factor Carbonyl Powder 16.5A T/R
Wurth Elektronik744750560100
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 11.4A 0.0068Ohm DCR RDL T/R
Inductor High Current Toroid 10uH/7.2uH 15% 1KHz 23.3A 0.006Ohm DCR RDL
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.22A 185mOhm DCR 1515 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.5A 237mOhm DCR 2020 Blister T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay IHLP6767GZER100M11 provided by its distributors.
FIXED IND 10UH 19A 9.33 MOHM SMD / 10 μH Shielded Molded Inductor 19 A 9.33mOhm Max Nonstandard
10uH ±20% Integrated molded inductor 17A SMD,17.2x17.2mm Power Inductors ROHS
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 6767
Inductor, Shielded, 10Uh, 17A, Smd, Full Reel; Inductance:10Μh; Rms Current (Irms):19A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):17A; Product Range:Ihlp-6767Gz-11 Series; Dc Resistance Max:0.00933Ohm Rohs Compliant: Yes |Vishay IHLP6767GZER100M11.