Vishay WSL2010R0410FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.041ohm, 0.1432V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2010R0410FTA.
Related Parts
Res Metal Strip 2010 0.039 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R