Vishay WSL2010R0320FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.032ohm, 0.1265V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2010R0320FEB.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.03ohm, 0.1732V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-MP3KF33MU
Res Metal Plate 2010 0.033 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-MP3MF33MU
Res Metal Plate 2010 0.033 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPE2010FKM070R03L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 30mOhm 1% Emboss T/R
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 33mOhm 1% Emboss T/R
TE Connectivity / AMP2-2176157-6
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.75W, 0.033ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2010R0320FEB provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.0321%EBE3
RES 0.032 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .032 1% EB e3