United Chemi-Con EMZJ250ADA330MF61G
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.26 Ohm 300mA 2000h 105C Automotive T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EMZJ250ADA330MF61G.
IHS
Datasheet2 pages10 years ago
Introduction Date2010-06-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Related Parts
PanasonicEEEFP1E330AP
PanasonicEEE-FPE330UAR
Cap Aluminum 33uF 25V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.36 Ohm 240mA 2000h 105°C Embossed T/R
PanasonicEEEFK1E330AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEMZA250ADA330MF61G
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 240mA 2000h 105C Automotive T/R
Wurth Elektronik865060443003
WCAP-ASLL Aluminum Electrolytic Capacitors
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EMZJ250ADA330MF61G provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2626