United Chemi-Con EMZA6R3ADA101ME61G
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20%( 5 X 5.8mm) SMD 160mA 2000h 105C Automotive T/R
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EMZA6R3ADA101ME61G.
IHS
Datasheet2 pages10 years ago
Datasheet2 pages11 years ago
Future Electronics
Electro Sonic
Newark
element14
Inventory History
3 month trend:
-100%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEEEFKJ101UAR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 6.3V 100muF 卤20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEEFK0J101UR
Cornell DubilierAFK107M06C12T-F
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.7 Ohm 160mA 2000h 105C Automotive T/R
PanasonicEEEFT0J101AR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 6.3V 100muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
KYOCERA AVXUCD0J101MCL6GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EMZA6R3ADA101ME61G provided by its distributors.
MZA Series 100 uF 6.3 V ±20% Ø5 x 5.8 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
100uF 6.3V 240mA@100kHz ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 1717
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF, 6.3V, 20%, SMD; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:100µF; Voltage(DC):6.3V; ESR:0.7ohm; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 125°C; Polarity:Polar; Product Range:MZA Series RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 100UF, 6.3V, SMD; Ca; CAPACITOR ALUM ELEC 100UF, 6.3V, SMD; Capacitance:100µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; ESR:0.7ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Height:5.8mm; Diameter:5mm