United Chemi-Con EMVH250GDA681MLH0S
Cap Aluminum Lytic 680uF 25V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.1 Ohm 1000mA 5000h 125°C Cardboard T/R
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EMVH250GDA681MLH0S.
Electro Sonic
Newark
element14
DigiKey
Related Parts
United Chemi-ConEMVH160GDA681MLH0S
Cap Aluminum Lytic 680uF 16V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.1 Ohm 1000mA 5000h 125°C Cardboard T/R
United Chemi-ConEMVH350GDA681MMH0S
Cap Aluminum Lytic 680uF 35V 20% (18 X 16.5mm) SMD 0.1 Ohm 1200mA 5000h 125C Cardboard T/R
United Chemi-ConEMVH350GTR681MMH0S
Cap Aluminum Lytic 680uF 35V 20% (18 X 16.5mm) SMD 0.1 Ohm 1200mA 5000h 125°C Tray
PanasonicEEVFK1J681M
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 63V 680muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEV-FK1H681M
Cap Aluminum 680uF 50V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.073 Ohm 1610mA 2000h 105°C T/R
PanasonicEEEFK1J681AM
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EMVH250GDA681MLH0S provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, 7167
CAPACITOR ALUM ELECT 680UF 25V SMD; Capacitance:680µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:25V; ESR:0.1ohm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 125°C; Height:16.5mm; Diameter:16mm; Capacitor Mounting:SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:High Temperature; Capacitance:680µF; Voltage Rating:25VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; ESR:0.1ohm; Package/Case:LH0; Body Height:16.5mm; Body Diameter:16mm ;RoHS Compliant: Yes