United Chemi-Con EMVH160GDA681MLH0S
Cap Aluminum Lytic 680uF 16V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.1 Ohm 1000mA 5000h 125°C Cardboard T/R
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EMVH160GDA681MLH0S.
IHS
Datasheet2 pages11 years ago
Electro Sonic
DigiKey
Related Parts
PanasonicEEE-FK1C681GP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 16V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUCD1C681MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 16V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFT1C681GP
Cap Aluminum Lytic 680uF 16V 20% (8 X 10.2mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 5000h 105C Automotive T/R
PanasonicEEV-TG1C681Q
Cap Aluminum 680uF 16V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 0.12 Ohm 800mA 2000h 125°C T/R
Wurth Elektronik865060357010
WCAP-ASLL Aluminum Electrolytic Capacitors
Cornell DubilierAFK687M16G24T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 16V 680muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EMVH160GDA681MLH0S provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, 7167
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD