United Chemi-Con EMVH250ADA330MF60G
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20%( 6.3 X 5.7mm) SMD 1.6 Ohm 69mA 1000h 125C Automotive T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EMVH250ADA330MF60G.
IHS
Datasheet2 pages10 years ago
Datasheet2 pages11 years ago
Electro Sonic
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Related Parts
United Chemi-ConEMVE250ADA330MF55G
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 33UF 25V; 25V 20%, SMD; Case / Package:Radial Can
KYOCERA AVXUWF1E330MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWF 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-1EA330WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEEFC1E330P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-FC1E330AP
United Chemi-ConEMVY250ADA330MF55G
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20%( 6.3 X 5.2mm) SMD 140mA 1000h 105C Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EMVH250ADA330MF60G provided by its distributors.
MV Series 33 uF 25 V 20 % Surface Mount Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2626
Taped / Capacitor, Aluminum, 25 V, Cap.33 , Dia.6 , Leng.5
Cap 33uF 25VDC 20% 6.3 X 5.7mm SMD 1.6 Ohm 1000 hr Cardboard T/R