United Chemi-Con EKXJ161ELL271MUN3S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EKXJ161ELL271MUN3S.
United Chemi-Con
Datasheet4 pages5 years ago
3 month trend:
-0.36%
Related Parts
United Chemi-ConEKXJ201ELL271MLN3S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
NichiconUCY2D271MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 200V 270muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
NichiconUPT2D271MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 200V 270muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKXJ201ELL271MK50S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
NichiconUCY2C271MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 160V 270muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EKXJ161ELL271MUN3S provided by its distributors.
Cap Aluminum Lytic 270uF 160V 20%( 14.5 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1170mA 12000h 105C Automotive Bulk
SERIES: KXJ; VOLT: 160; CAP: 270; DIA X LENGTH: 14X31; PACKAGING: BULK
CAP ALUM 270UF 20% 160V RADIAL
CAP, ALU ELEC, 270UF, 160V, RADIAL;