United Chemi-Con APXK4R0ARA391MF61G
Cap Aluminum Polymer 390uF 4VDC 20%( 6.3 X 5.8mm) SMD 0.017 Ohm 3390mA 1000h 105C T/R
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con APXK4R0ARA391MF61G.
United Chemi-Con
Datasheet2 pages4 years ago
IHS
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Related Parts
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount, 2626
United Chemi-ConAPXF2R5ARA391MF61G
Cap Aluminum Polymer 390uF 2.5VDC 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.01 Ohm 3900mA 15000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 390uF 6.3VDC 20%( 8 X 6.7mm) SMD 0.018 Ohm 3200mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXF4R0ARA391MF80G
Cap Aluminum Polymer 390uF 4VDC 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.009 Ohm 4200mA 2000h 105°C T/R
United Chemi-ConAPXF2R5ARA391ME61G
Aluminum Organic Polymer Capacitors 390uF 2.5 Volts
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con APXK4R0ARA391MF61G provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, 2826
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
United Chemi-Con
SERIES: PXK; VOLT: 4; CAP: 390; DIA X LENGTH: 6X5; PACKAGING: TAPED
CAP ALUM POLY 390UF 20% 4V SMD