TXC TB-19.200MBD-T
Oscillator MEMS 19.2MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TXC TB-19.200MBD-T.
TXC SCT
Datasheet1 page14 years ago
Arrow.cn
CAD Models
Download TXC TB-19.200MBD-T symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
3.2x2.5 Timing XO 19.2 MHz CMOS 3.3V 25ppm -40 to 85C
CMOS Output Clock Oscillator, 19.2MHz Nom
Oscillator XO 20MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin Metal DIP Thru-Hole Tube
Oscillator XO 20MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin DIP Module Thru-Hole
Crystals / Oscillators / Resonators 18.432MHz 5V
Descriptions
Descriptions of TXC TB-19.200MBD-T provided by its distributors.
Standard Clock Oscillators 19.200MHz 3.3V 25ppm -40C to 85C
MEMS OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD