TXC 8Y-24.000MAAJ-T
Crystal 24MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 4-Pin SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TXC 8Y-24.000MAAJ-T.
Farnell
Datasheet1 page9 years ago
Datasheet1 page17 years ago
Datasheet1 page16 years ago
Datasheet1 page15 years ago
Upverter
element14 APAC
TME
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-4.79%
CAD Models
Download TXC 8Y-24.000MAAJ-T symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Introduction Date2017-02-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Crystal 25MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 4-Pin SMD T/R
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 26MHz Nom
Crystal 24MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 4-Pin CSMD T/R
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD / 24 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Crystal 24MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Descriptions
Descriptions of TXC 8Y-24.000MAAJ-T provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 24MHz Nom
8Y Series 24 MHz ±30 ppm 18 pF -20 to +70 °C Surface Mount Crystal
XTAL, 24.000MHZ, 18PF, SMD, 2.0X1.6; Frequency Nom:24MHz; Crystal Case:SMD, 2mm x 1.6mm; Frequency Stability + / -:30ppm; Load Capacitance:18pF; Frequency Tolerance + / -:30ppm; Product Range:8Y Series; Operating Temperature RoHS Compliant: Yes